Husiler Kızıldeniz’deki ABD destroyerini hedef aldı

Kızıldeniz’de seyreden USS Mason adlı Amerikan destroyeri, Husilerin kontrolü altındaki Hudayda bölgesinden fırlatılan füze ile bir kez daha hedef alındı
13 Ekim 2016 | 2 sene Önce

ABD Savunma Bakanlığından üst düzey bir yetkili, Kızıldeniz’de seyreden USS Mason adlı Amerikan destroyerinin, Husilerin kontrolü altındaki Hudayda bölgesinden fırlatılan füze ile bir kez daha hedef alındığını açıkladı.

Savunma Bakanlığı yetkilisi, AA muhabirine gönderdiği yazılı açıklamada, Yemen’de Husilerin kontrol ettiği Hudayda bölgesi sahillerinden fırlatılan bir füzenin Amerikan destroyerini hedef aldığı yönündeki haberleri doğruladı.Açıklamada, füzenin gemiye ulaşamadığı ve USS Mason’ın gerekli savunma tedbirlerini aldığı

kaydedildi. Ancak füzenin, destroyer tarafından mı etkisiz hale getirildiği, yoksa gemiye menzili yetmediği için mi varamadığı konusunun henüz net olmadığı bildirildi.

Saldırı sonucunda herhangi bir yaralının olmadığı ve gemide de herhangi bir hasarın meydana gelmediği not edildi.

Geçtiğimiz günlerde ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Jeff Davis, Yemen’de Husilerin kontrolündeki bölgelerden ABD gemisinin olduğu alana iki füze atıldığını, füzelerin denize düştüğünü duyurmuştu.

Husiler ise Kızıldeniz’de hiçbir ABD gemisini hedef almadıklarını ifade etmişti. Ancak Husiler, 1 Ekim’de Babu’l Mendeb Boğazı açıklarında Birleşik Arap Emirlikleri’ne ait bir gemiye düzenlenen saldırıyı üstlenmişti.

Önceki İçerikDolar Rekora Çok Yaklaştı
Sonraki İçerikFransa’da Bir Türk Sahte Diplomayla 8 Yıl Doktorluk Yapmış!

Yorumunuz ?