26-27 Nisan 2017 TEOG sonuçları açıklandı

TEOG sınav soru ve cevapları! MEB tarafından gerçekleştirilen 2. dönem TEOG sınavı bugün tamamlandı.
27 Nisan 2017 | 3 sene Önce

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı için hem velilerin hem öğrencilerin büyük heyecanı var. MEB tarafından gerçekleştirilen 2. dönem TEOG sınavı bugün tamamlandı. Öğrencilerin soru ve cevapları bekleyişine son veren MEB, TEOG soru ve cevaplarını yayınladı. İşte TEOG soru ve cevapları!

TEOG soru ve cevapları ne zaman açıklanacak?

Tüm sınavlara ait soru ve cevaplar “pdf” ortamında yazılı olarak da bugün saat 14.00‘te “www.eba.gov.tr” ve “odsgm.meb.gov.tr” adreslerinde yer alacak. Bu saatten sonra da sınavlara ait soru çözüm videoları, yapımlarının tamamlanmasının ardından “www.eba.gov.tr” adresinde yayınlanacak.

TEOG sınav soru ve cevapları için tıklayın

TEOG 2. dönem sınavı saat kaçta?

26-27 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olan TEOG sınavının mazereti 20-21 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Sınav sonuçlarının ilanı ise Haziran ayında gerçekleştirilecek. Toplam 6 sınavın yapılacağı TEOG’da ilk gün, Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, ikinci gün ise Fen Bilimleri, T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil sınavı yapılacak

Ortak Sınavlar birinci gün oturumlarındaki dersler başlama saatleri, soru sayısı ve süreleri şöyle:

09.00: Türkçe 20 soru 40 dakika
10.10: Matematik 20 soru 40 dakika
11.20: Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 20 soru 40 dakika

Ortak Sınavlar ikincci gün oturumundaki dersler, başlama saatleri, soru sayısı ve süreleri şöyle:

09.00: Fen Bilimleri 20 soru 40 dakika
10.10: T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 20 soru 40 dakika
11.20: Yabancı dil 20 soru 40 dakika

TEOG Soru ve cevapları videolu yayınlanacak

Soru ve cevaplar, hem yazılı hem de ders öğretmenlerinin anlatımıyla videolu olarak bugün saat 13.00 ile 16.00 arasında Eğitim Bilişim Ağı (EBA) “www.eba.gov.tr” üzerinden yayınlanacak.

Sorulara ve sonuçlara yapılacak itirazlar, soruların ve sonuçların “http://www.meb.gov.tr (E-okul sistemi)” adresinden yayımlanmasından itibaren en geç 5 gün içinde Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet sayfasındaki sınav itiraz bölümünden elektronik olarak yapılabilecek.

TEOG mazeret sınavları ne zaman?

Mazeret sınavları ise 20-21 Mayıs´ta gerçekleştirilecek. Sonuçlar haziran ayında açıklanacak.

Ortak sınavların gerçekleştirileceği günlerde, sınavların yapıldığı okullardaki 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri ve ortaokullarla aynı bahçede eğitim gören diğer okullardaki öğrenciler ders yapmayacak.

TEOG nedir?

Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş Sınavı(TEOG), 8.sınıf öğrencileri için yapılmakta olan sınavın kısa adıdır. Öğrenciler TEOG’da, Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, T. C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sınava tabi tutulmaktadır.

Önceki İçerikTunceli’de büyük temizlik, Valilik açıkladı
Sonraki İçerikMemurlar için kritik karar, İptal edildi

Yorumunuz ?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.